Skip Navigation Links
   Hakkımızda
 

       1957 yılında İl Özel İdaresi tarafından termal otel olarak temeli atılmış, 1973 yılında bitirilmiştir.10.08.1974 tarihinde mülkiyeti Sağlık Bakanlığınca alınmış ve Bolu Kaplıca ve Fizik Tedavi Kurumu olarak hizmete açılmıştır.  

       Hastanemiz 01.08.2014 tarihinde Bolu Valiliği ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü arasında birlikte kullanıma ilişkin protokol imzalamıştır. Bu tarihten itibaren hastanemiz merkez ünite ve üniversite ünitesi şeklinde 2 ünite olarak hizmet vermeye başlamıştır.

        Bolu Merkeze 5 km uzaklıkta olup, 173 kadrolu personel ve 375 yatak kapasitesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında hizmet vermektedir.

       Mevcut binamız ve üniversite ünitesi içerisinde yedi adet fizik tedavi salonumuz, rehabilitasyon salonumuz, robotik rehabilitasyon ünitemiz, kardiyopulmoner rehabilitasyon ünitemiz, izokinetik test ve egzersiz ünitemiz, denge mekanoterapi ünitemiz, kadınlar ve erkekler için ayrı olmak üzere kaplıca havuzlarımız da bulunmaktadır.

         Kas ve romatizmal hastalıkları, kireçlenmeler (artroz), beyin ve sinir zedelenmeleri (felç), boyun, bel ve sırtta görülen fıtıklar ve siyatik rahatsızlıkları, iltihaplı romatizma hastalıkları (ankilozan spondilit, romatoid artrit ) gibi hastalıklar için hastanemize başvuran bir çok hasta hizmet vermekteyiz.Ayrıca hastanemizde uygun hastalara son yılların gözde tedavi yöntemlerinden olan botox (botilismus toksin) uygulamaları da yapılmaktadır.

       Tedavi ünitelerinde çalışan profesyonel eğitim almış fizyoterapist, hemşire ve fizik tedavi teknikerleri güleryüzlü hizmeti ve hasta memnuniyetini ilke edinmektedir.

 

      BİRİMLERİMİZ

-          Poliklinik

-          Osteodansitometre

-          Rehabilitasyon ünitesi

-          Kardiyopulmoner rehabilitasyon

-          Robotik rehabilitasyon

-          İzokinetik test ve egzersiz ünitesi

-          Denge mekanoterapi ünitesi

-          Fizik tedavi üniteleri

-          Lazer

-          ESWT

-          Radyoloji

-          Tıbbi laboratuvar

-          Servisler

T.C. Sağlık BakanlığıTürkiye Kamu Hastaneleri KurumuBolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel SekreterliğiAbant İzzet Baysal ÜniversitesiMerkezi Hekim Randevu SistemiBaşbakanlık İletişim MerkeziSağlıkta Buluşma NoktasıDumansız Hava SahasıObeziteKalite ve AkreditasyonSağlık Bakanlığı E Posta
Tasarım-Kodlama: FTREAH Bilgi İşlem Birimi