AİBÜ İZZET BAYSAL FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü
AİBÜ İZZET BAYSAL FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastane Kuralları

Güncelleme Tarihi: 20/12/2017

Hastane Kuralları
        
 Hastane hepimizindir. Hasta ve refakatçilerin bu bilinçle hareket etmeleri gerekir. Hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmek için aşağıdaki hastane kurallarına tüm hastaların ve hasta yakınlarının uyması gerekmektedir.

1-      Hastanemizden çıkış yapacağınız gün, kahvaltı ve öğle yemeği verilecektir. 
2-      Odalarda meyve ve ambalajlı yiyecekler haricinde yiyecek bulundurmak yasaktır.
3-      08.00-09.00 saatleri arası vizit saatleridir. Odalarınızda bulunmanızı rica ediyoruz. 
4-      Doktorunuzun izni olmadan hastaneden ayrılmayınız,  yatılı izin yasaktır. 
5-      Gündüz 12.00-14.00, akşam 17.00-21.00 saatleri arası ziyaret saatleridir. 
6-      Çarşamba günleri 15.30-16.00 saatleri arası fizyoterapistlerimiz tarafından eğitim salonumuzda (bel-boyun-diz egzersizleri hakkında) eğitim verilmektedir. İsterseniz katılabilirsiniz. 
7-      Acil durumlarda odalarda, banyo-wc’lerde, kaplıca havuzunda ve tedavi ünitelerinde bulunan hemşire çağırma butonunu (düğmesi) kullanınız. Hemşireye ulaşamadığınız herhangi bir durumda telefon ile “0” ı arayınız. 
8-  Hastanede telefon şarj aleti ve saç kurutma makinesi haricinde elektrikli aletlerin kesinlikle kullanılması yasaktır. 
9-  Yatan hastalar kurumda kaldıkları sürece çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak miktardan fazla para, kıymetli eşyayı yanlarında bulunduramazlar. Kurum yetkililerine teslim edilmeyen eşyanın kaybından idare sorumlu değildir. 
10-  Havuza girerken mayo, mayonuz yok ise, siyah iç çamaşırı ve bone kullanınız. 
11-  Kaplıcada yüzmek, egzersiz yapmak, hareket yapmak zararlıdır. 
12-  Kaplıcada 15 dakikadan fazla kalmayınız. Sağlığınız açısından zararlı olabilir. Kaplıcada daha uzun süre kalmak için görevli personelle tartışmaya girilmemelidir. 
13-  Refakatçiler kurumun vereceği kimlik kartını taşımak mecburiyetindedirler. 
14-  Hastalarımızın bileğine taktığımız kol bandı tedavi ve tanı işlemlerinde kontrol amacıyla kullanıldığı için taburcu olana kadar çıkarılmamalıdır. 
15-  Hastane içerisinde sigara içmek kesinlikle yasaktır. 
16-  Hastane yönetmelik ve hükümlerine uymayan, gürültü yapan, binaya, cihazlara eşyalara kasti zarar veren, yapılan uyarıları dikkate almayan, diğer hastaların şikayet ve rahatsızlığına neden olan hasta ve hasta yakınları uzman doktor ve baştabip onayı ile kurumdan çıkarılabilirler.