Skip Navigation Links

AKAPUNKTUR

Akupunktur tedavisi;

-Obezite (Şişmanlık)
-Baş Ağrısı Ve Migren
-Stres Ve Depresyon
-Boyun Kireçlenmesi
-Diz Kireçlenmesi
-İnsomnia (Uykusuzluk)
-Konsantrasyon Azlığı
-Felç (Hemipleji Tedavisi)
-Trigeminal Nevralji
-Fasial Paralizi(Yüz Felci)
-Bel Fıtığı
-Sırt Ve Bel Ağrıları

Tedavileri yapılmaktadır.


ERGOTERAPİ

Hastanemizde açılan Türkiye’nin en kapsamlı Ergoterapi ünitesinde hastalar, Ergoterapi ile günlük yaşama hazırlanıyor. Hastalar ünitede yer alan mutfak, yatak odası, banyo ve tuvalet alanlarında günlük yaşam aktivitelerini çalışıyor. Ergoterapi ünitesinde hastalar, yurtdışından getirilen birçok araçla tedavi almaktadır.

  
  
  
  
  


AKILCI İLAÇ TEPSİLERİ
Hastaların yemeklerinin dağıtıldığı termobox kutular üzerine akılcı ilaç kullanımı ile ilgili mesajlar yerleştirildi. Bu objelerin sürekli kullanılması mesajların tekrar tekrar verilmesi fırsatını sunmaktadır. Aynı zamanda hastalar için eğlenerek öğrenme fırsatı oluştu.

Amacımız;

·         Okunması kolay,

·         Kısa,

·         Net,

·         Öğretici,

·         Eğlenceli,

·         Tekrarlayıcı

                     mesajlar vermektir.

.       

EL REHABİLİTASYONU

El rehabilitasyonu alanında her yaştan gelen ve her türlü el-kol yaralanması olan felçli ya da ortopedik hastalar Ergoterapist tarafından iyileşmeye yönelik tedavi alıyor. Bu alanda omuz, kol, el ve parmak hareketleri çalışılıyor ve amaca yönelik yeterli performans hastaya kazandırılmaya çalışılıyor. Ayrıca hastalar kaba ve ince motor beceriler gibi tüm el-kol fonksiyonlarının tedavisini bu alanda görüyorlar.

  
 
 

KANAL FTR

  • Egzersizin faydaları ve bu konuda farkındalık yaratılması fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında büyük önem taşımaktadır. Çektiğimiz boyun, bel, diz ve kalça egzersiz videolarını hasta odalarımızdaki tv’ler de gösterime başlattık.

  • Programı gün boyu kanalda yayınlamaya başladık.

  • Ayrıca, fizik tedavi teknikerlerimiz, hasta katlarına çıkarak, hastalar odalarında iken, kanalı açmakta ve böylece kontrollü olarak egzersiz yapmalarını sağlamaktadırlar.

  


SANAL REHABİLİTASYON

Rehabilitasyon alanında tamamlayıcı tedavilerden birisi sanal rehabilitasyon. Hastalarımız klasik tedavilerini aldıktan sonra bilgisayar oyunu desteği ile eğlenerek tedavi oluyor. Fizyoterapistimiz eşliğinde felçle hasar alan bölge çalışmaya stimüle etmek amaçlanıyor. Bunu hastanın hareketleri algılayan bilgisayara yansıtarak yapıyoruz. Bilgisayardaki hareketlerini gören hasta hareket ederek. oyunu yönetmeye çalışıyor. Böylece kol ve boyun egzersizleriyle güçlendirmelerini ve çalışmalarını sağlıyoruz. Tenis, bowling gibi aklınıza gelen daha pek çok kol çalıştırıcı egzersizleri hasta bu oyunlarda yapabiliyor.
     

HASTA MECLİSİREFAKATÇİ OKULU

 
 
T.C. Sağlık BakanlığıTürkiye Kamu Hastaneleri KurumuBolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel SekreterliğiAbant İzzet Baysal ÜniversitesiMerkezi Hekim Randevu SistemiBaşbakanlık İletişim MerkeziSağlıkta Buluşma NoktasıDumansız Hava SahasıObeziteKalite ve AkreditasyonSağlık Bakanlığı E Posta
Tasarım-Kodlama: FTREAH Bilgi İşlem Birimi